فیشیال صورت چیست | قیمت فیشیال صورت ۱۴۰۱
neiram 1401/09/14 زیبایی

فیشیال صورت چیست

این روزها اصطلاحاتی نظیر فیشیال صورت یا پاکسازی صورت به وفور در میان مردم مخصوصا بانوان رواج پیدا کرده اند. فیشیال صورت عبارت است از انواع مراقبت های پوستی که با هدف جوانسازی و رفع چین و چروک ها انجام می گیرند. برای انجام این مراقبت ها لازم است از دستگاه های تخصصی و مواد با کیفیت استفاده شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که خدمات فیشیال صورت عمدتا توسط افراد متخصص و کاربلد باید انجام گیرد. در غیر این صورت، ممکن است نتیجه حاصل از آن چندان رضایت بخش نباشد.

در پاکسازی صورت، تمامی منافذ صورت به صورت عمقی، پاکسازی و تغذیه می شوند. استفاده از دستگاه های اولتراسونیک نیز منجر به تحریک سلول های پوستی و بهبود گردش خون در پوست صورت خواهد شد. علاوه بر این، افرادی که به ایجاد برخی تغییرات در چهره خود تمایل دارند (مانند لیفت یا زاویه سازی صورت با روش های غیرتهاجمی)، می توانند به یک مرکز ارائه دهنده خدمات فیشیال صورت مراجعه نمایند.

در این مقاله قصد داریم به جزئیات فیشیال صورت و اهمیت انجام آن بپردازیم. خواهیم دید که پاکسازی صورت تا چه حد می تواند به جوانسازی پوست و زیباسازی چهره کمک نماید.

فیشیال صورت چیست؟

کلیه اقداماتی که با هدف زیباسازی، آبرسانی، جوانسازی و رفع چین و چروک صورت انجام می گیرند، را فیشیال صورت می نامند. بانوانی که به زیبایی و سلامت پوست خود اهمیت می دهند، همواره به دنبال آن هستند تا بهترین اقدامات را برای بهبود وضعیت پوست خود به کار ببرند. تا چند سال پیش، استفاده از ماسک های زیبایی خانگی و ماساژ صورت در خانه می توانست نیاز افراد را برطرف نماید. اما امروزه افراد متخصص و آموزش دیده ای برای انجام خدمات مراقبت از پوست وجود دارند که می توان برای انجام خدمات فیشیال صورت به آن ها مراجعه نمود.

فیشیال صورت که عمدتا آن را تحت عنوان پاکسازی صورت نیز می شناسیم، کمک می کند تا منافذ پوست صورت پاکسازی گردند. علاوه بر این، استفاده از ماسک های باکیفیت بر روی صورت، به تغذیه پوست کمک می کند.

بخش عمده ای از خدمات فیشیال صورت از طریق دستگاه های تخصصی انجام می گیرند. بنابراین اگر می خواهید علاوه بر ماسک و ماساژ، از خدماتی مانند لیفت صورت برای رفع چین و چروک های ابتدایی پوست خود بهره ببرید، انجام فیشیال صورت در یک محیط تخصصی و مجهز را به شما پیشنهاد می دهیم.

خدمات فیشیال صورت شامل چه مواردی می شود؟

حال که می دانیم فیشیال صورت یعنی چه، وقت آن است تا خدمات آن را بهتر بشناسیم. یک مرکز یا فرد حرفه ای در زمینه انجام فیشیال و پاکسازی صورت، با بهره گیری از مواد باکیفیت و تجهیزات تخصصی، خدمات مراقبت از پوست را ارائه می دهد. برخی از مهم ترین مراحل فیشیال صورت عبارت اند از:

  • لیفت صورت
  • ماسک گذاری صورت
  • زاویه سازی صورت
  • ماساژ حرفه ای صورت
  • بخور و آبرسانی صورت
  • درمان جوش های سرسیاه و آکنه

انجام هر یک از این موارد باید به صورت حرفه ای و توسط یک فرد آموزش دیده انجام گیرد. یک فرد متخصص در زمینه خدمات فیشیال صورت، باید بهترین مواد را برای هر فرد انتخاب نماید. این مساله با تشخیص نوع پوست افراد امکانپذیر خواهد بود که به تجربه بالایی نیاز دارد. همچنین انتخاب بهترین برند محصولات مراقبت از پوست، به دریافت بهترین نتیجه از اقدامات یاد شده کمک خواهد کرد.

آیا خدمات فیشیال صورت تنها برای بانوان استفاده می شود؟

ممکن است این سوال مطرح شود که فیشیال صورت برای چه افرادی مناسب است. در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه آقایان و بانوان به یک اندازه در معرض آسیب های ناشی از آلودگی ها قرار دارند. عواملی مانند هوای آلوده، نوع تغذیه، بی تحرکی و ابتلا به انواع بیماری ها می توانند بر سلامت پوست افراد تاثیر گذار باشند. بنابراین صرف نظر از این که جنسیت افراد چیست، باید برای پیشگیری از آسیب های پوستی و پیری زودرس اقداماتی را انجام داد.

خدمات فیشیال صورت برای آقایان و بانوان، در مراکز تخصصی انجام می گیرند. در واقع، کلینیک ها و مراکز مجهزی که با هدف ارائه خدمات فیشیال و پاکسازی صورت دایر شده اند، نیروهایی حرفه ای را برای خدمت رسانی به بانوان و آقایان در نظر گرفته اند. البته ممکن است نوع مواد مصرفی برای افراد مختلف متفاوت باشد. با این حال، عمده مراحل پاکسازی صورت و فیشیال، برای آقایان و بانوان یکسان خواهد بود.

بسیاری از افراد برای صرف هزینه کمتر، به انجام فیشیال صورت در آرایشگاه های زنانه و مردانه می پردازند. اما لازم است بدانید که امن ترین مکان برای دریافت این نوع خدمات، مراکز و کلینیک های تخصصی زیبایی هستند.

خدمات فیشیال صورت آقایان

فیشیال صورت شامل چه مراحلی می شود؟

در قسمت های قبل مشخص شد که فیشیال صورت یعنی چه و برای چه کسانی مناسب است. حال باید دید که برای انجام آن چه باید کرد. اگر پاکسازی صورت تنها به استفاده از ماسک و ماساژ محدود شود، می توان فیشیال صورت در منزل انجام داد. اما برای افرادی که به فیشیال صورت تخصصی نیاز دارند، مراجعه به یک کلینیک یا مرکز تخصصی زیبایی توصیه می شود. برای دریافت نتیجه هر چه بهتر از عمل فیشیال صورت، لازم است مراحل آن را به صورت مرحله به مرحله و کاملا با حوصله انجام داد. در ادامه به مهم ترین مراحل پاکسازی صورت اشاره خواهیم کرد. انواع فیشیال صورت

پاک کردن آلودگی ها از پوست

در ابتدای کار لازم است پوست از وجود هرگونه آلودگی پاک شود. پاکسازی معمولا در دو مرحله مکانیکی و با مواد انجام می گیرد.

لایه برداری صورت

در مرحله بعد، فرد متخصص با استفاده از مواد باکیفیت و مخصوص، پوست را لایه برداری می کند. این مرحله کمک می کند تا سلول های مرده پوست از بین رفته و ظرفیت آن برای جذب مواد مغذی افزایش پیدا کند.

بخور گرم صورت

در مرحله سوم لازم است به پوست صورت بخور گرم داده شود. بخور گرم کمک می کند تا منافذ پوست باز شده و قدرت جذب مواد مغذی در آن ها بالا برود. لازم است به این نکته توجه کنید که در انتهای کار و پس از اتمام فیشیال صورت، منافذ پوست از طریق بخور سرد بسته می شوند. این کار مانع از جذب آلودگی ها به منافذ پوست خواهد شد.

تخلیه جوش ها

پس از از دادن بخور گرم، تمامی جوش های زیر پوستی صورت تخلیه می شوند. این کار از طریق یک دستگاه فراصوت انجام می گیرد. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که می تواند باعث جوانسازی، پاکسازی، تمیز کردن و تغذیه صورت گردد.

تحریک سلول های پوستی با دستگاه

یکی از مهم ترین دستگاه هایی که برای فیشیال صورت مورد استفاده قرار می گیرد، اتوی صورت نامیده می شود. این دستگاه نیز به کمک امواج اولتراسونیک کار می کند. در واقع، امواج صوتی با فرکانس بالا از طریق دستگاه اتوی صورت به عمق پوست نفوذ کرده و به گردش بهتر خون در پوست کمک می کند. در مواردی که به هر دلیلی در قسمت های مختلف صورت، تورم وجود دارد، استفاده از اتوی صورت می تواند میزان این تورم را به حداقل برساند.

ماسک گذاری و آبرسانی صورت

استفاده از یک ماسک متناسب با نوع پوست در مرحله بعد، باعث شادابی آن خواهد شد. در نهایت، به کمک بخور سرد منافذ پوست بسته شده و پوست صورت آبرسانی خواهد شد.

دقت کنید که تمامی این مراحل باید با حوصله و با دقت فراوان انجام گیرند. هر چند تمامی این کارها ساده و بدون نیاز به مهارت به نظر می رسند، اما لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از مواد مختلف و دستگاه های مربوط به فیشیال صورت، تجربه و مهارت خاص خود را می طلبند.

روتین پوستی برای حفظ نتایج پاکسازی صورت شامل چه مواردی می شود؟

اگر چه پاکسازی پوست صورت به شیوه ای کاملا عمقی انجام می گیرد، اما لازم است مراقبت هایی را برای حفظ نتایج آن انجام داد. در ادامه به برخی از مراقبت های ضروری برای حفظ سلامت پوست پس از پاکسازی اشاره خواهیم کرد.

مواد پاک کننده پوست

پوست صورت باید به صورت روزانه، از وجود هرگونه آلودگی یا چربی پاکسازی شود. برای این کار باید از یک ماده پاک کننده مناسب پوست صورت استفاده کنید. تشخیص نوع پوست برای انتخاب ماده پاک کننده اهمیت دارد. برای مثال، افرادی که پوست خشکی دارند نباید از پاک کننده های الکل دار استفاده نمایند. همچنین پوست های چرب باید پاک کننده های بدون چربی به کار ببرند. پس از پاک کردن صورت با ماده مخصوص، لازم است پوست صورت را با آب ولرم بشویید.

استفاده از تونر

تونر به ماده ای گفته می شود که می تواند منافذ پوست را به صورت عمیق پاکسازی کند. علاوه بر این، به کار بردن تونر باعث می شود تا مواد مغذی به سلول های پوستی رسیده و به نرمی و آرامش پوست کمک نماید. به همین دلیل، یکی از اقدامات مهم برای بهبود سلامت پوست، استفاده از تونر بر روی پوست صورت (پس از شستشوی آن) خواهد بود.

استفاده از مرطوب کننده

همه افراد، صرف نظر از این که پوست چرب یا خشک دارند، باید از مرطوب کننده مناسب استفاده کنند. البته برای افرادی که جنس پوست آن ها چرب است، باید از مرطوب کننده های بدون چربی یا ژل استفاده شود.

کرم ضدآفتاب

کرم ضدآفتاب نیز از آن دست موادی است که باید همواره برای مراقبت از پوست خود از آن استفاده کنید. با اینکه ممکن است کرم مرطوب کننده شما ضدآفتاب نیز داشته باشد، اما استفاده دائمی از ضدآفتاب مخصوص، حتی در هوای ابری ضرورت دارد. بهترین کرم ضدآفتاب برای انواع پوست، کرم ضدآفتاب با spf 30 است.

کرم لایه بردار

استفاده از کرم لایه بردار می تواند در روتین پوستی شما در نظر گرفته شود (به صورت کاملا اختیاری). معمولا افرادی که قصد دارند از کرم لایه بردار استفاده کنند، بهتر است آن را پس از پاک کننده و قبل از مرطوب کننده به کار برند. لازم است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به کار بردن مواد لایه بردار تنها برای یک یا دو بار در هفته توصیه می شود و بیش از آن جایز نخواهد بود.

استفاده از سرم پوستی

سرم های پوستی می توانند میزان التهاب و قرمزی پوست را کاهش دهند. بنابراین افرادی که پوست های حساسی دارند بهتر است از سرم پوستی مناسب خود استفاده نمایند.

قیمت فیشیال صورت چقدر است؟

هزینه فیشیال صورت ۱۴۰۰ به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. مهم ترین عواملی که می توانند در تعیین هزینه فیشیال صورت نقش داشته باشند، نوع مواد و برند تولید کننده آن ها و سطح خدمات مورد نیاز مشتری خواهند بود. البته مواردی چون محل زندگی، موقعیت جغرافیایی کلینیک مورد نظر، میزان شهرت و اعتبار کلینیک یا فرد ارائه دهنده خدمات نیز می توانند بر هزینه فیشیال صورت تاثیرگذار باشند.

برای کاهش هزینه پاکسازی صورت خود می توانید از تخفیف های مناسب کلینیک ها و مراکز خدمات زیبایی معتبر بهره ببرید. نیرم تخفیف می تواند شما را با این مراکز و کلینیک ها آشنا سازد.

سؤالات متداول

منظور از فیشیال صورت چیست؟

فیشیال، یک درمان مراقبت از پوست است که شامل لایه برداری و پاکسازی پوست برای از بین بردن کثیفی، پوست مرده و ناخالصی ها است.

فیشیال صورت چه مزایایی دارد؟

تولید کلاژن را افزایش می دهد، سلول های مرده پوست را از بین می برد، ظاهر خطوط و لک های سطحی پوست را کاهش می دهد، منجر به پاک کردن منافذ می شود، پوست را مرطوب و هیدراته می کند.

آیا فیشیال عوارض دارد؟

در مواردی می تواند باعث خارش، قرمزی، جای زخم و مشکلات مشابه شود.

معرفی سایت نیرم

تخفیف گروهی برای خرید کالا و خدمات باعث افزایش فروش فروشندگان و بهبود رضایت خریداران می شود. برای دریافت تخفیف گروهی باید به یک وب سایت تخفیف مراجعه کنید.

نیرم امکان آشنایی شما را با کالاها و خدمات تخفیف دار فراهم کرده است.

اینستاگرام سایت نیرم

نوشتن دیدگاه جدید